Jak opłaca się zakładać lokaty? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Przede wszystkim banki mają interes w tym, aby płacić jak najmniejsze odsetki. Bank z najniższym kosztem funduszy ma zazwyczaj najwyższą względną wycenę, co sprawia, że wydaje się bardziej opłacalny niż inne banki. Dlatego bank dąży do maksymalizacji swoich zysków z odsetek przy jednoczesnej minimalizacji odsetek płaconych deponentom.

System Profit First

System Profit First uczy Państwa, jak zarządzać przepływem środków pieniężnych i zwiększać zyski. System Profit First to sprawdzony hack księgowy dla zapracowanych przedsiębiorców. Opiera się na psychologii i naturze ludzkiej, dzięki czemu jest łatwy do zrozumienia i zastosowania w Państwa biznesie. Nie trzeba się martwić o obliczanie procentów w arkuszu kalkulacyjnym Excel, ani o dzień wpłaty do banku. Dzięki temu systemowi mogą Państwo stworzyć dla siebie bezstresowe, obfite życie.

Podstawową różnicą pomiędzy Profit First a innymi systemami jest sposób obliczania zysków. Profit First oblicza zysk poprzez podzielenie całkowitego dochodu przez koszt sprzedanych towarów (COGS). W przeciwieństwie do Gross Profit, który jest obliczany poprzez odjęcie całkowitego przychodu od całkowitych kosztów sprzedanych towarów (w tym materiałów), Profit First obejmuje więcej pozycji. Ponadto, metoda Profit First nie może działać wstecz. Jednakże, jeżeli są Państwo zdecydowani zmienić swoje nawyki, Profit First może być właściwym wyborem dla Państwa.

Stopy procentowe

Zakładając lokatę, muszą się Państwo upewnić, że rozumieją stopy procentowe. Oprocentowanie to kwota, jaką bank lub inna instytucja finansowa płaci Państwu za trzymanie środków na lokacie. Biegły księgowy i profesor finansów Michael Griffin zaleca, aby przy porównywaniu kont oszczędnościowych i innych produktów oszczędnościowych kierować się roczną stopą procentową. Podczas gdy nominalna stopa procentowa wynosi 10 procent rocznie przed opodatkowaniem, realna stopa procentowa uwzględnia inflację i mierzy wzrost kapitału wraz z odsetkami w czasie, w stosunku do siły nabywczej kwoty w momencie zaciągania pożyczki.

Czytaj również:   Giełda forex - recenzja

Podobne tematy: