W tej recenzji Mbank polska – bank dowiedzą się Państwo, co odróżnia mBank od jego konkurentów. Jego cyfrowa wydajność jest daleko w tyle za konkurencją i dowiedzą się Państwo, w jaki sposób dłużnicy są obciążani opłatami ratalnymi za korzystanie z jego usług. W końcu dowiedzą się Państwo, czy mBank jest warty tego, by używać go jako podstawowy bank, czy też nie. Zamieściliśmy kilka naszych ulubionych funkcji, aby mogli Państwo sprawdzić, czy mBank jest dla Państwa odpowiedni.
mBank polska
MBank Polska jest jednym z pierwszych banków internetowych w Polsce. Został założony w 1986 roku i jest czwartym co do wielkości bankiem w Polsce pod względem sumy aktywów. W 2013 roku został pierwszym bankiem cyfrowym i zachował swoją sieć oddziałów. mBank oferuje usługi bankowości detalicznej i korporacyjnej dla konsumentów, jak również usługi doradcze na rynkach kapitałowych. W niniejszej recenzji omówione zostaną mocne i słabe strony mBanku. Zacznijmy od jego historii.
mBank
mBank to polski bank internetowy, który ma silną pozycję na rynku bankowości mobilnej. Bank ten oferuje Klientom szereg produktów finansowych, w tym tradycyjne lokaty terminowe w PLN i walutach obcych oraz unikalny program regularnego oszczędzania o nazwie mSaver. Posiada również Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, oferujący ponad 200 funduszy do wyboru. Wreszcie, posiada usługę emakler, która łączy konta klientów z ich kontami bankowymi.
Cyfrowe wyniki mBanku są gorsze niż mBanku
mBank wdrożył nową strategię skupiającą się na wydajności cyfrowej – “Light Branch”. Będzie to nowy projekt oddziału, który będzie mniejszy niż obecne zbyt duże oddziały. Oddziały te będą zlokalizowane w miejscach o większym natężeniu ruchu konsumenckiego i będą się koncentrować na akwizycji, doświadczeniu i komunikacji. Bank przewiduje, że do 2018 roku będzie działało ponad 40 lekkich oddziałów. Ponadto będą one obsługiwać wydawanie kart płatniczych na miejscu, szybkie pożyczki gotówkowe i obsługę gotówki.
mBank obciąża dłużników opłatami ratalnymi
mBank, największy polski bank, znalazł się pod ostrzałem za kontrowersyjną praktykę pobierania od dłużników opłat ratalnych, które zostały wliczone w kapitał. Praktyka ta jest naruszeniem prawa Unii Europejskiej, które zabrania instytucjom finansowym wiązania konsumentów nieuczciwymi warunkami umowy. Bank twierdzi, że nie informował odpowiednio swoich klientów o tym ryzyku. W lipcu 2011 r. prawo bankowe w Polsce zostało znowelizowane w celu wyeliminowania spreadów, które w świetle polskiego prawa były nielegalne.
mBank likwiduje spready
Nowa platforma bankowości elektronicznej mBanku posiada wiele funkcji, które pomogą Państwu lepiej zarządzać swoimi finansami. Wśród tych nowych funkcji jest system rabatowy o nazwie mOkazje, spersonalizowane rabaty oraz eksperci on-line, którzy mogą Państwu pomóc poprzez czat, rozmowy głosowe i wideorozmowy. Mogą im Państwo zadać wszystkie pytania, na które potrzebują Państwo odpowiedzi ekspertów mBanku. Oni z przyjemnością pomogą.
mBank jest największym bankiem internetowym w Polsce
mBank działa w Polsce od 1986 roku. Dziś jest czwartym co do wielkości bankiem pod względem aktywów i największym bankiem internetowym w kraju. W 2013 r. przekształcił się w bank typu digital first, zachowując jednocześnie sieć oddziałów. Firma ma około pięciu milionów klientów detalicznych i ponad milion użytkowników bankowości mobilnej. Wśród wielu innowacji, które mBank wprowadził dla swoich Klientów, jest mBank Mobile.
Systemy bankowości mobilnej i internetowej mBanku rozwinęły się do tego stopnia, że może on zlecać ich obsługę innym podmiotom.
Systemy bankowości mobilnej i internetowej stają się tak zaawansowane, że mBank może teraz zlecać te funkcje innym bankom. Ten trend stworzył nowe wyzwania dla kierownictwa banków i agencji regulacyjnych, ponieważ obniżone koszty transakcji i zwiększona wygoda doprowadziły do tego, że coraz więcej transakcji jest dokonywanych ponad granicami. Potrzeba zwiększonego bezpieczeństwa doprowadziła również do większego uzależnienia od technologii.
Podobne tematy: