Portfele sprzętowe są popularne wśród użytkowników bitcoinów i kryptowalut, ponieważ są proste w użyciu i podłącza się je do komputera przez USB. Przed zakupem portfela sprzętowego należy zapoznać się z zaletami, wadami i kosztami każdego typu, a następnie zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Następnie przeczytaj naszą recenzję Ledger Nano S. Jeśli nadal nie jesteś pewien co do korzyści płynących z portfela sprzętowego, możesz przeczytać o Ledger Nano S poniżej.

Wady portfeli sprzętowych

Zalety portfeli sprzętowych przeważają nad wadami portfeli internetowych. Portfele z połączeniem internetowym są zawodne i niezabezpieczone. Natomiast portfele sprzętowe są bezpieczne i umożliwiają użytkownikom dokonywanie transakcji bez korzystania z aplikacji innych firm. Portfele sprzętowe nie pozwalają na przenoszenie kryptowalut z jednego urządzenia na drugie, ale umożliwiają połączenie z Internetem, gdy chcesz przesłać środki z jednego konta na drugie. Pozwalają one również na bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych, które nie są narażone na niebezpieczeństwo.

Koszt portfeli sprzętowych

Chociaż portfele sprzętowe nie są darmowe, stanowią doskonały sposób na ochronę Twojej waluty. Wiele portfeli sprzętowych kosztuje od 75 do 250 dolarów. Jeśli jednak planujesz przechowywać w portfelu miliony dolarów, portfel sprzętowy będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli nie jesteś gotowy na wyłożenie dużej sumy pieniędzy, standardowa pamięć USB może za darmo odtworzyć niektóre funkcje portfela sprzętowego. Jednak aby obsługiwać takie portfele, trzeba poświęcić trochę czasu i nauczyć się trochę techniki. Ponadto, nie będziesz mógł z nich korzystać, jeśli będą zbyt duże lub będą miały zbyt wiele funkcji.

Bezpieczeństwo portfeli sprzętowych

Chociaż większość kryptowalut jest bezpieczna, przechowywanie kluczy prywatnych nie jest pozbawione ryzyka. Chociaż nie udowodniono jeszcze udanego włamania, badacze zidentyfikowali kilka słabych punktów w portfelach, które zostały powszechnie przyjęte. Oprócz ujawnienia słabych punktów w portfelach sprzętowych, ataki na łańcuch dostaw mogą podważyć ich bezpieczeństwo. Scenariusz ten polega na przejęciu portfela przez złośliwe podmioty, zanim dotrze on do miejsca przeznaczenia. W takim przypadku portfel może stracić swoje klucze prywatne, a tym samym znajdujące się w nim środki.

Czytaj również:   Co to jest dźwignia finansowa

Ledger Nano S

Ledger Nano S to sprzętowy portfel bitcoin, który łączy się z dowolnym komputerem przez USB. Zawiera on wbudowany ekran OLED, który dwukrotnie sprawdza każdą transakcję i potwierdza jej poprawność. To daje Ci pełną kontrolę nad swoimi bitcoins, zapobiegając osób trzecich z zamrożenia funduszy. Oczywiście, ten portfel ma pewne wady. Na przykład, trzeba użyć kopii zapasowej, gdy stracisz portfel sprzętu.

Exodus

Jednym z najlepszych sposobów ochrony kryptowaluty jest portfel sprzętowy, taki jak Exodus. Portfel sprzętowy Exodus przechowuje klucze prywatne użytkownika na własnym, bezpiecznym urządzeniu, co oznacza, że nikt poza właścicielem urządzenia nie ma dostępu do środków użytkownika. Ten portfel sprzętowy posiada również zabezpieczenia, takie jak zakładka kopii zapasowej i fraza seed do odzyskiwania. Aby odzyskać swoje środki w przypadku utraty urządzenia lub aplikacji, należy użyć bezpiecznej 12-słowowej frazy, która umożliwia odzyskanie środków.

Podobne tematy: