Zastanawiasz się, czy można zarobić na inwestowaniu w konopie? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy, od czego zacząć swoją przygodę z zarabianiem na marihuanie i jakie działania podejmować.

Inwestowanie w konopie staje się coraz popularniejszym tematem. Wiele osób ciekawi, czy jest to opłacalne przedsięwzięcie. W jaki sposób można czerpać korzyści inwestycji? Jakie jest zapotrzebowanie na legalną marihuanę medyczną? Sprawdź, co warto wiedzieć o tym zagadnieniu.

Konopie – czym są? Czy są dozwolone w Polsce?

Konopie znane są już od wielu lat. Są to zielone, rosnące rośliny, które po obróbce (selekcji, suszeniu) nazywane są potocznie marihuaną. Wykorzystywane są w wielu branżach, między innymi w medycznej ze względu na właściwości lecznicze czy też rekreacyjne. Konopie medyczne dostępne są w Polsce od kilku lat, jednak przepisywane są wyłącznie przez lekarzy. Rekreacyjne używanie marihuany jest w naszym kraju zabronione. Jeśli ktoś potrzebuje wyrobów leczniczych z konopi, może na przykład zgłosić się do Centrum Medycyny Konopnej, gdzie można otrzymać receptę lub umówić się na wizytę.

Inwestowanie w konopie – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem inwestowania w konopie warto najpierw przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu. Posiadanie większej wiedzy z tego zakresu pozwala rozsądnie podejmować wszelkie decyzje związane z inwestowaniem swoich pieniędzy. Polecane jest zapoznanie się z informacjami z różnych źródeł i publikacjami, których autorami są lekarze medycyny. Warto zapoznać się z treściami, które zamieszcza Magdalena Nita (współpracuje z centrum-mk.pl, placówką medyczną specjalizującą się w terapii marihuaną medyczną).

Jak inwestować w konopie?

Przed wyborem akcji warto prześledzić najpierw historyczne notowania poszczególnych spółek oraz zapoznać się z tymi firmami. Wśród uznanych światowych firm do inwestowania w akcje konopi wyróżnia się między innymi Cronos, Conopy Growth Corporation czy też Aphria. Następnym krokiem będzie podjęcie decyzji o sposobie inwestowania: czy będzie tradycyjny (poprzez banki), czy też za pośrednictwem domu maklerskiego (brokera).

Czytaj również:   Jak obliczyć inwestycję w fotowoltaikę? 3 proste kroki

Inwestowanie w konopie – cenne wskazówki

Jeśli zdecydujesz się na inwestowanie w konopie to koniecznie weź pod uwagę nasze wskazówki:

 • wybieraj długoterminowe inwestycje;
 • rozważ inwestycję w firmy, które zaczęły współpracę z liderami w tej branży;
 • łącz akcje konopi o średniej i dużej kapitalizacji z mniejszymi akcjami;
 • inwestuj w spółki, których działania są zależne od konopi;
 • pomyśl o inwestycji także w spółki zagraniczne (na przykład amerykańskie, kanadyjskie).

Czy warto inwestować w konopie na giełdzie?

Inwestowanie w konopie może przynieść ogromne zyski z rosnących akcji, co jest największą zaletą tego przedsięwzięcia. Jednak wyróżnić możemy więcej korzyści:

 • elastyczny handel akcjami – akcje można kupić lub sprzedać w dowolnym czasie, można samemu decydować czy dana inwestycja ma być krótko- lub długoterminowa;
 • duży wybór akcji – można kupić nie tylko akcje związane z konopiami, ale i z innych branż z całego świata, nie ma tutaj żadnych ograniczeń;
 • emocje i atmosfera giełdowa – inwestowanie daje możliwość stałego obserwowania rozwoju akcji, co dostarcza niesamowitych emocji, od radości po gniew.

Jakie wady ma inwestowanie w konopie na giełdzie?

Inwestowanie w konopie wiąże się też z pewnymi wadami. Mowa tu między innymi o:

 • wysokim ryzyku straty pieniędzy – czasami wystarczy chwila, by wartość papierów wartościowych danej firmy drastycznie spadła;
 • brak gwarancji stałych zysków – ceny akcji są ruchome, nie ma więc tutaj żadnej gwarancji regularnych zysków;
 • od zysków należy zapłacić należny podatek dochodowy, który rozliczany jest raz w roku (podatek wynosi 12% lub 32%).

Rynek związany z konopiami stale się rozwija, dlatego inwestowanie w konopie jest opłacalne. Skorzystaj z naszych wskazówek, by odpowiednio zająć się tym przedsięwzięciem, by zyskać jak najwięcej. Jeśli będziesz to robił uważnie, z pewnością sporo zarobisz.

Podobne tematy: