ING ma wiele powodów, aby znaleźć się na Państwa liście kandydatów na nowy bank. Jednym z tych powodów jest nacisk na bezpieczeństwo. Na stronie internetowej banku można znaleźć wskazówki dotyczące zapobiegania kradzieży tożsamości i bezpieczeństwa. W niedawnym przypadku oszustwa na koncie pracownik banku ING Scott Pape stanął w obronie pary, a firma niezwłocznie zwróciła kwotę. Inne korzyści z konta w ING to brak opłat za prowadzenie konta i 5 bezpłatnych wypłat z bankomatów miesięcznie. Ponadto, otrzymają Państwo rabat na opłaty za transakcje międzynarodowe. Jedynym minusem jest to, że przy wypłatach powyżej 200 dolarów może zostać naliczona opłata w wysokości 50 centów.

Nie oferuje konta offsetowego

Konta offsetowe są przeznaczone do przechowywania wolnych środków, takich jak np. oszczędności awaryjne. Oszczędności te nie są zablokowane na koncie, więc mają Państwo do nich łatwy dostęp w każdej chwili. Konta offsetowe są często wolne od opłat transakcyjnych i opłat za prowadzenie rachunku, ale możliwość wypłaty środków może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Konta offsetowe są szczególnie korzystne dla osób, które chcą zmniejszyć swoje ryzyko poprzez zaciąganie pożyczek. Konto offsetowe chroni również Państwa przed niepotrzebnym wydawaniem dodatkowych środków.

Konto offsetowe działa na zasadzie kompensacji kwoty pożyczki ze 100% salda. W przeciwieństwie do zwykłego konta oszczędnościowego, konto offsetowe nie wymaga minimalnego salda i nie ma salda maksymalnego. Ma również niskie opłaty lub nie ma ich wcale, dzięki czemu mogą Państwo powiększać swoje oszczędności. Ponieważ konto offsetowe jest powiązane z wieloma kredytami, powinno mieć wyższe oprocentowanie niż Państwa kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, aby przed otwarciem konta offsetowego skonsultować się z doradcą podatkowym.

Korzyści z konta offsetowego są liczne. Konta offsetowe mogą pomóc Państwu zaoszczędzić na odsetkach od kredytu mieszkaniowego, pozwalając na szybsze dokonywanie większych płatności. Bank nie jest zobowiązany do oferowania kont offsetowych, ale oferuje alternatywny rodzaj konta offsetowego. Jeżeli mają Państwo środki finansowe, mogą Państwo założyć konto offsetowe. Jednak ta opcja nie jest dostępna dla Państwa w każdym stanie. To konto jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają dwa źródła dochodów lub dla tych, którzy chcą uniknąć płacenia zbyt wysokich odsetek za kredyt mieszkaniowy.

Czytaj również:   Pko bp bank - recenzja

Podobne tematy: