Jeżeli chcą Państwo szybko i łatwo wymienić swoje pieniądze, powinni Państwo znaleźć kantor, który oferuje wygodne i bezpieczne usługi. Istnieje wiele możliwości wymiany walut, ale najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo. Jeżeli nie znają Państwo środków bezpieczeństwa w kantorach, poniżej mogą Państwo dowiedzieć się więcej o tych opcjach. Do najbezpieczniejszych i najwygodniejszych miejsc należą oficjalne kantory banków. Placówki te gwarantują również, że ich klienci nie będą narażeni na żadne ryzyko.

Banki

Chociaż istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o wybór kantorów wymiany walut, najlepiej jest skorzystać z usług lokalnego banku. Banki oferują lepsze kursy wymiany i pobierają mniejsze opłaty niż kantory. Ponadto większość dużych banków oferuje takie usługi, jak składanie zamówień online i bankowość telefoniczna. Jeżeli wolą Państwo przesłać walutę obcą do siebie, banki mogą ją również wysłać do Państwa, ale wiąże się to z opłatami. Podobne usługi oferują również urzędy pocztowe. Duży bank może być dla Państwa najlepszym wyborem, jeżeli nie mogą Państwo znaleźć kantoru wymiany walut w swojej okolicy.

Unie kredytowe

Zanim podejmą Państwo decyzję, z którego kantoru skorzystać, należy się zastanowić, czy kantor oferuje usługi, jakich oczekiwaliby Państwo od tradycyjnego banku. Chociaż unia kredytowa oferuje unikalną strukturę członkowską, jej placówki są znacznie mniejsze niż w większości tradycyjnych banków, co może być wadą dla klientów, którzy preferują obsługę osobistą. Ta wada ma jednak inne zalety. Unie kredytowe są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych i stosują prosty model biznesowy. Członkowie unii kredytowych zbierają swoje pieniądze i kupują udziały w spółdzielni, która z kolei oferuje produkty i usługi finansowe. Dochody unii kredytowych są przeznaczane na wspieranie projektów i usług społecznych.

Unie kredytowe nie są może tak dobrze znane jak banki, ale mają nad nimi przewagę, jeśli chodzi o wygodę. Brak wymogów dotyczących zysku pozwala uniom kredytowym naliczać niższe oprocentowanie i utrzymywać niskie opłaty, co pozwala członkom oszczędzać pieniądze na pożyczkach i kontach. Podczas gdy banki są regulowane przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów, unie kredytowe są mniejszymi, zorientowanymi na społeczność instytucjami. Organizacje te mogą posiadać aplikacje bankowości mobilnej i oferować wygodne usługi online.

Czytaj również:   W co warto inwestować na giełdzie

Kantory wymiany walut

Kantor wymiany walut to licencjonowana firma, która pozwala ludziom kupować i sprzedawać waluty obce. Zazwyczaj ludzie wymieniają swoje fizyczne pieniądze w kantorze za ladą. Kantory często znajdują się na lotniskach, w hotelach i bankach. Zarabiają one na tym, że pobierają niewielką opłatę za wymianę waluty obcej, znaną jako spread bid-ask. Firmy te są często określane jako bureau de change. Nie należy ich jednak mylić z rynkiem walutowym, który jest miejscem, gdzie instytucje finansowe, handlowcy i banki centralne dokonują transakcji walutowych.

W celu wymiany waluty należy najpierw ustalić, jaką walutę chcą Państwo kupić lub sprzedać. Następnie należy sprawdzić spread bid-ask, czyli różnicę pomiędzy tymi dwoma cenami. Idealnie byłoby, gdyby spread był jak najmniejszy. W rzeczywistych giełdach walutowych spread bid-ask nie jest zgodny z kursem rynkowym, lecz ustalają go pośrednicy finansowi. Im wyższy kurs, tym więcej będą Państwo musieli zapłacić za jednostkę waluty. Na przykład, jeśli Ellen chciałaby kupić 5 000 EUR, musiałaby zapłacić pośrednikowi 7 000 USD.

Lotniska

Na wielu lotniskach znajdują się kantory wymiany walut, w których podróżni mogą wymienić swoją walutę. Ponadto, w niektórych miejscach dostępne są bankomaty. Chociaż są one wygodne, kantory na lotniskach mogą być zamknięte, gdy na lotnisku jest awaria lub gdy trzeba szybko wypłacić pieniądze. Jeżeli potrzebują Państwo wymienić walutę podczas podróży, proszę sprawdzić na stronie internetowej godziny pracy i konkretne lokalizacje. Kantory wymiany walut można również znaleźć w określonych miejscach na lotnisku, jak opisano poniżej.

Lotniska oferują usługi wymiany walut, co może być wygodne, ale często są one najdroższe i nie zapewniają najlepszych kursów wymiany. Mogą Państwo również znaleźć bank, który oferuje bezpłatne usługi bankomatowe na lotnisku, co może zrównoważyć zły kurs wymiany walut, który otrzymają Państwo w kantorach. W ten sposób mogą Państwo wydać pieniądze na przyjemności związane z podróżą, a nie martwić się o pieniądze. Ale proszę uważać, ponieważ te usługi nie są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich.

Podobne tematy: