Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: Jak długo muszę czekać, zanim będę potrzebował moich pieniędzy? Jeżeli mają Państwo kilka lat do czasu, gdy będą Państwo potrzebować pieniędzy, można je zainwestować w krótkoterminową opcję inwestycyjną, taką jak konto opodatkowane. Należy wziąć pod uwagę również inne czynniki, takie jak opłaty i horyzont czasowy. Jeżeli nadal nie są Państwo pewni, co zrobić ze swoimi pieniędzmi, proszę przeczytać ten artykuł i podjąć świadomą decyzję.

Opcje inwestycyjne o niskim ryzyku

Jeżeli szukają Państwo opcji inwestycyjnych o niskim ryzyku, dobrym wyborem są wysokodochodowe konta oszczędnościowe. Oferują one wyższą stopę zwrotu niż tradycyjne konto oszczędnościowe. I jak sama nazwa wskazuje, wysokodochodowe konta oszczędnościowe są ubezpieczone przez FDIC, co oznacza, że nie są narażone na ryzyko utraty pieniędzy w przypadku ich upadku. Jeżeli posiadają Państwo wystarczającą ilość gotówki na pokrycie kosztów życia, wysokodochodowe konto oszczędnościowe może pomóc w zwiększeniu tempa wzrostu Państwa oszczędności. Ale, jak w przypadku każdej inwestycji, należy pamiętać o przeczytaniu drobnego druku i skonsultowaniu się z doradcą finansowym w celu uzyskania porady.

Chociaż inwestowanie nie jest dla wszystkich, może zapewnić Państwu długoterminową stabilność finansową, a nawet wcześniejsze przejście na emeryturę. Jeżeli szukają Państwo opcji inwestycyjnej o niskim ryzyku, aby ulokować swoje oszczędności, proszę rozważyć te trzy opcje. Wszystkie trzy opcje mają swoje wady i zalety. Wysoko oprocentowane rachunki oszczędnościowe, rachunki rynku pieniężnego i CD oferują gwarantowane zyski. Nagrody za karty kredytowe i bonusy za rejestrację w banku to również doskonałe opcje inwestycyjne o niskim ryzyku.

Horyzont czasowy

Przy podejmowaniu decyzji, na jaką inwestycję przeznaczyć swoje oszczędności, jednym z kluczowych czynników jest horyzont czasowy. Musi Pan określić, jak długo chce Pan inwestować, aby osiągnąć swoje cele finansowe. Typowym przykładem może być oszczędzanie na emeryturę. Do emerytury musi Pan mieć co najmniej 9 lat. Im dłuższy horyzont czasowy, tym większe ryzyko może Pan zaakceptować w swoich inwestycjach. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcą Państwo osiągnąć konkretny cel, na przykład sfinansować studia swojego dziecka.

Chociaż inwestorzy rzadko mają ustalony horyzont czasowy, ważne jest, aby mieć świadomość, jak z czasem zmieniają się Państwa cele. Może Pan mieć krótkoterminowy cel przejścia na emeryturę w wieku 40 lat, ale jeżeli inwestuje Pan na emeryturę dopiero w wieku 50 lat, może Pan nie być w stanie osiągnąć celu w tym przedziale czasowym. Jest to częsty problem wśród nowych inwestorów. Aby przezwyciężyć ten problem, strategia finansowa powinna uwzględniać Państwa wiek, dochody i tolerancję ryzyka. Następnie należy wybrać taką inwestycję, która będzie zgodna z tymi celami.

Czytaj również:   W co inwestować w 2022 roku?

Opłaty

Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy porównać wysokość opłat pobieranych przez firmę inwestycyjną. Opłata w wysokości 1% może obniżyć Państwa całkowity zysk o 30 000 USD, podczas gdy opłata w wysokości 0,25% może zwiększyć Państwa portfel. Chociaż opłaty mogą wydawać się niewielkie, w dłuższym okresie czasu sumują się. Ważne jest, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę przy porównywaniu opłat przy inwestowaniu oszczędności. Poniżej podajemy kilka przykładów opłat, na które inwestorzy powinni zwrócić uwagę:

Handel i inwestowanie na rynkach akcji wiąże się z opłatami. Handel i inwestowanie wiąże się z kosztami transakcji, opłatami maklerskimi i opłatami transakcyjnymi funduszy inwestycyjnych. Trzy ostatnie opłaty są najbardziej powszechne. Różnią się one znacznie w zależności od działalności. Niektóre firmy pobierają stałą opłatę za swoje usługi, podczas gdy inne pobierają procent od zarządzanych aktywów. Chociaż ta ostatnia opcja nie jest dobrym pomysłem, wiele firm świadczących usługi finansowe wycofuje się z prowizji na początku 2020 roku.

Koszty inwestowania

Jednym z największych ryzyk związanych z inwestowaniem Państwa pieniędzy jest ponoszenie opłat inwestycyjnych. Opłaty te rosną wraz ze wzrostem wartości Państwa pieniędzy, tak więc pieniądze, które zainwestowali Państwo dzisiaj, mogą w przyszłości okazać się znacznie mniej warte. Na przykład, jeżeli zainwestowałby Pan 100 000 dolarów przez 25 lat, to zarobiłby Pan 380 000 dolarów, ale jeżeli co roku płaciłby Pan opłaty, to zarobiłby Pan tylko 260 000 dolarów. To ogromna strata i jest powodem, dla którego wielu inwestorów nie inwestuje swoich oszczędności.

Aby móc inwestować swoje oszczędności, należy posiadać rachunek inwestycyjny. Wiele banków oferuje usługi maklerskie. Jeśli wolą Państwo otworzyć rachunek inwestycyjny online, popularnymi brokerami inwestycyjnymi są Charles Schwab, Fidelity i TD Ameritrade. Przed przystąpieniem do inwestowania należy również odłożyć środki na wypadek nagłej potrzeby. Kluczem do inwestowania jest cierpliwość i wytrwałość przez co najmniej pięć lat. W dłuższej perspektywie będą Państwo bardziej zadowoleni z zysków, ale opłaty związane z kontami inwestycyjnymi mogą się sumować.

Podobne tematy: