Jeżeli szukają Państwo bezpiecznego sposobu na zainwestowanie swoich pieniędzy, warto rozważyć inwestycje krótkoterminowe, znane jako papiery wartościowe rynku pieniężnego. W tym artykule omówimy różne rodzaje inwestycji krótkoterminowych, w tym wysokodochodowe rachunki oszczędnościowe, obligacje komunalne, certyfikaty depozytowe i inne. Te rodzaje inwestycji mają różne stopy zwrotu, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią dla Państwa potrzeb.

Certyfikaty depozytowe

Wiele osób oszczędza pieniądze w certyfikatach depozytowych. Są to bezpieczne, przewidywalne inwestycje, które wypłacają odsetki od zdeponowanej kwoty głównej. Są one szczególnie narażone na ryzyko w okresach niskich stóp funduszy federalnych, kiedy stopy procentowe są niższe od stopy inflacji. Jeżeli certyfikat nie zostanie odnowiony po roku, inwestorzy stracą pieniądze, jeśli nie swój kapitał. Jeżeli jednak są Państwo bardziej niechętni do ryzyka, mogą Państwo rozważyć inne inwestycje.

Płyty CD występują w wielu różnych formach. Generalnie płyty CD przynoszą określone oprocentowanie i są wykorzystywane do określonych celów oszczędnościowych. Tego typu inwestycje przynoszą stałą stopę zwrotu od salda początkowego i są odpowiednie dla oszczędności krótkoterminowych. Zyskują Państwo pewien procent odsetek od tych inwestycji, ale nie będą Państwo mogli zrealizować zysku, dopóki nie wykorzystają Państwo pieniędzy. Z tego powodu konieczne jest staranne planowanie podatkowe.

Obligacje komunalne

Obligacje komunalne, czyli muni bonds, są inwestycjami krótkoterminowymi. Są one generalnie bezpieczne i solidne. Rating kredytowy obligacji pomaga inwestorom określić jej ryzyko. Obligacje o wyższym ratingu kredytowym mają większe szanse na spłatę. Obligacje komunalne o krótkim okresie zapadalności są często najlepszym wyborem dla inwestorów krótkoterminowych, ponieważ nie są one prawdopodobnie potrzebne do innych celów, takich jak konto emerytalne. Inwestorzy skorzystają również z tego, że krótkoterminowe obligacje komunalne oferują zwykle niższe oprocentowanie i wahania cen.

Pojedyncze obligacje municypalne mogą zwiększać ryzyko, ale fundusze obligacji mają niskie ryzyko i często są bardziej płynne. Dzięki temu inwestorzy mogą zdywersyfikować swój portfel bez narażania się na pojedyncze obligacje komunalne. Fundusze obligacji komunalnych rozkładają ryzyko na wiele różnych obligacji munizmu, redukując ryzyko, a jednocześnie korzystając z korzyści podatkowych. Mogą Państwo również zdecydować się na inwestowanie w fundusze obligacji komunalnych lub ETF. Fundusze obligacji mają również większą płynność i oferują te same korzyści podatkowe, co pojedyncze obligacje muni.

Rachunki rynku pieniężnego

Jeżeli chcą Państwo uzyskać większe odsetki od swoich oszczędności, mogą Państwo rozważyć konta rynku pieniężnego. Tego typu konta płacą odsetki w zależności od wysokości środków na koncie, a większość z nich oferuje miesięczny limit salda. Chociaż rachunki rynku pieniężnego mogą być ryzykowne, to jednak z czasem mogą przynosić wyższe odsetki. To czyni je dobrym wyborem dla oszczędności długoterminowych. Jeżeli nie są Państwo pewni, czy konta rynku pieniężnego są dla Państwa odpowiednie, proszę dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach tych kont.

Czytaj również:   Jak zacząć inwestowanie na giełdzie przez internet

Chociaż rachunki rynku pieniężnego oferują niskie oprocentowanie, mogą pomóc w budowaniu funduszu na czarną godzinę. W przeciwieństwie do zwykłego konta oszczędnościowego, nie wymagają one drastycznych zmian w przyzwyczajeniach dotyczących wydatków. Ponieważ rachunki rynku pieniężnego mają ograniczenia wypłat, jest mniej prawdopodobne, że sięgną Państwo do swojego funduszu awaryjnego. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jak inwestować na kontach rynku pieniężnego, proszę czytać dalej! Wtedy będą Państwo na dobrej drodze do zbudowania swojego funduszu awaryjnego.

Wysokodochodowe rachunki oszczędnościowe

Rozważając wysokodochodowe konta oszczędnościowe do zainwestowania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład, może chodzić o oprocentowanie początkowe lub zmieniające się wraz z saldem. Mogą Państwo również poszukać wysokodochodowego konta oszczędnościowego, które ma szerokie możliwości wypłat, niezależnie od tego, czy zamierzają Państwo przeznaczyć pieniądze na natychmiastowe czy przyszłe inwestycje. Wysoko rentowne konto oszczędnościowe powinno oferować możliwość łatwej wypłaty i być połączone z innymi Państwa kontami, aby zwiększyć ich dostępność.

Oprócz maksymalizacji Państwa oszczędności, warto rozważyć zainwestowanie w wysokodochodowe konto oszczędnościowe, jeżeli planują Państwo zakup czegoś w ciągu pięciu lat. Wysokodochodowe konta oszczędnościowe są również przydatne dla inwestycji długoterminowych, ponieważ oferują wyższe oprocentowanie niż tradycyjne konta oszczędnościowe. Bez względu na to, czy potrzebują Państwo pieniędzy na zaliczkę na dom, czy na wakacje, wysokodochodowe konta oszczędnościowe są świetnym sposobem na utrzymanie pieniędzy w porządku i oddzieleniu ich od siebie.

Akcje

Najlepszym czasem na inwestowanie są akcje, przy czym akcje krótkoterminowe mają pewne cechy wspólne z długoterminowymi. Inwestorzy krótkoterminowi koncentrują się raczej na akcji cenowej niż na długoterminowych fundamentach. Większość akcji krótkoterminowych jest niedowartościowana lub ma wahania cen. Mogą one mieć również wzorce sezonowe, jak np. akcje gazu ziemnego lub detaliczne rosnące w miesiącach zimowych. Inwestowanie w takie akcje wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego należy dokładnie zbadać spółkę przed inwestycją.

Xpeng jest chińskim producentem pojazdów elektrycznych, który właśnie wypuścił na rynek koncepcyjny samochód latający. Xpeng zrobił to wcześniej niż Tesla. Firma planuje rozpocząć masową produkcję do 2024 roku. Koncepcja kosztuje około 157.000 dolarów. Ważne jest, aby inwestować w akcje, które nie mają wysokich spreadów. Najlepszym czasem na kupno i sprzedaż akcji jest wczesny ranek, kiedy ma Pan czas na analizę i podjęcie decyzji. Jeżeli chcą Państwo osiągnąć zysk, należy przed inwestycją sprawdzić wykresy giełdowe i statystyki.

Podobne tematy: