W obecnych czasach to właśnie inwestycje są skutecznym sposobem na pomnażanie zgromadzonego kapitału. Nie da się ukryć, że choć wiążą się one z dość dużym ryzykiem, to jednak dają one również sporą szansę na intratny zarobek. Wobec tego czy inwestycja w ziemię się opłaca?

Inwestycja w ziemię to inwestycja bezpieczna

Inwestycja w ziemie uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych, w jakie można się zaangażować. Okazuje się, że dla ponad 86% Polaków, to właśnie posiadanie nieruchomości i gruntu jest jednym z najlepszych zabezpieczeń finansowych. Nie oszukujmy się, że sytuacja ekonomiczna zmienia się niezwykle dynamicznie, a co za tym idzie dość trudno jest przewidzieć opłacalność inwestycji w ziemię na tę chwilę. Niemniej jednak śmiało można powiedzieć, że wątpliwe jest iż inwestycja w ziemię przyniesie inwestorom straty. Wynika to z prostej zależności- popularność gruntów nie słabnie i dalej inwestycja w ziemie jest wybierana jako jednak z najatrakcyjniejszych form lokowania kapitału. Ziemia jest odporna w o wiele większym stopniu niż inne aktywa na ewentualne wahania rynkowe. Co więcej grunty są namacalnym i trwałym dobrem, które daje poczucie bezpieczeństwa.

Sprawdź także: https://agropedia.pl/

Inwestycja w ziemię to czysty i pokaźny zysk

Skoro wiadomo już, że inwestycja w ziemie to inwestycja bezpieczna, to oczywistym staje się fakt, że jest ona również opłacalna. Grunty są względnie stabilnym aktywem odpowiednim na ulokowanie kapitału. Statystycznie rzecz biorąc grunty w ciągu ostatnich 12 lat zyskały sobie aż 617% procent wartości. Co więcej wskaźniki te wciąż utrzymują się na tendencji wzrostowej i zgodnie z rynkowymi przewidywaniami, nic nie wskazuje na to, że ma to ulec zmianie. Co ciekawe, wpływ na to ma fakt, że podaż jest mocno ograniczona. Ziemi przecież nie da się dodrukować czy wyprodukować ponownie. Popyt na te aktywa za to stale rośnie. Wobec tego ograniczone dobro jest intratne i kuszące. Dodatkowo porównując inwestycję w ziemię do np. inwestycji w nieruchomości, nie generuje ona żadnych kosztów utrzymania. Inwestorzy muszą również wiedzieć, że wartość ziemi będzie stale rosła z miarą, jak jest ona odpowiednio zarządzana. Wobec tego wartość inwestycji zwiększy np. zastosowanie uzbrojenia czy podziały. Inwestycja w ziemie niesie też za sobą pewne korzyści podatkowe. Okazuje się, że sprzedaż gruntu po 5 latach od jego zakupu jest zwolniona z podatku dochodowego, czyli z 19%-owej opłaty. Sprzedaż działek nie podlega również opodatkowaniu VAT.

Czytaj również:   Jak obliczyć inwestycję w fotowoltaikę? 3 proste kroki

Inwestycja w ziemię daje nieograniczone możliwości

Inwestycja w ziemię jest synonimem wolności oraz niczym nieograniczonych możliwości. Można bowiem wybudować na niej domki działkowe i czerpać korzyści z ich wynajmu. Można również zdecydować się na pensjonat czy inne miejsca noclegowe i również czerpać z nich korzyści. Finalnie można również zdecydować się na wzniesienie budynku do prowadzenia własnej działalności. Inwestycja w ziemię zawsze będzie zabezpieczeniem finansowym dla nas, a później także i dla naszych dzieci i wnuków. Niemniej jednak kluczem do zysków jest wybór odpowiedniego gruntu pod inwestycję. Musi on posiadać niekwestionowane walory, dzięki którym będzie można z powodzeniem inwestycje przeprowadzić. Grunty w okolicach o dużym natężeniu turystycznym zawsze będą świetnym pomysłem. Co więcej warto przed zainwestowaniem w ziemie sprawdzić również jej aktualny stan prawny i to, czy posiada ona odpowiednie uzbrojenie. Bez względu jednak na wszystko inwestycja w ziemię jest równoznaczna z zyskiem, bezpieczeństwem i nieograniczonymi możliwościami. Dzięki niej można w odpowiedni sposób ulokować zgromadzony kapitał, a następnie cieszyć się solidnym zapleczem finansowym, które w żaden sposób nie będzie zależne od wahań rynkowych czy sytuacji geopolitycznej w kraju. Inwestycja w ziemię będzie więc dobrym i rozsądnym pomysłem.

Podobne tematy: