Nie da się ukryć, że dla wielu par wesele jest jednym z najpiękniejszych i jednocześnie najdroższych momentów w życiu. Nie da się ukryć, że koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe pary i są powodem do wielu sprzeczek. Zatem organizacja wesela- jak na niej zaoszczędzić?

Organizacja wesela i lista gości- czy rzeczywiście ze wszystkimi macie bliski kontakt?

Wesele to piękna i uroczysta impreza. Nic więc dziwnego, że młoda para zwykle nie ogranicza się do listy gości i chce zakomunikować dosłownie wszystkim swoim znajomym fakt, że właśnie mogą się dumnie nazywać mężem oraz żoną. Niemniej jednak musimy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Organizacja wesela sama w sobie jest niezwykle kosztowna. Im więcej zaprosimy gości- analogicznie- tym bardziej ucierpi nasz portfel. Para Młoda powinna pamiętać, że wesele jest imprezą dla nich samych, a także dla ich najbliższych. Jeśli więc zdecydujecie się zaprosić na wesele znajomych z podstawówki, których tak naprawdę nie widzieliście od kilkunastu lat, to nie ma to większego sensu. Fakt, że cieszycie się ślubem i rozpoczęciem wspólnego życia nie oznacza, że musicie komunikować o tym nawet tym osobom, które dawno wymazały was z pamięci. Wobec tego zarówno jednak jak i druga strona powinna podać weryfikacji listę gości. Z pewnością znajdziecie tam imiona i nazwiska, na myśl o których, nie czujecie nic specjalnego. Wówczas warto takie osoby wykreślić i nieco zaoszczędzić.

Odwiedź również: LovelyWedding!

Organizacja wesela i catering – czy rzeczywiście jest potrzebny?

Żadna Para Młoda nie wyobraża sobie swojego wesela bez odpowiedniego cateringu. Niemniej jednak taka usługa bardzo wysoko się ceni, przez co państwo młodzi muszą ze swojego portfela wydać dość pokaźne kwoty. Oszczędności w zakresie cateringu jak najbardziej są możliwe, jednak wiele zależy od naszych umiejętności kulinarnych, a także i liczby gości weselnych. Jeśli mamy wybitny talent kulinarny, to możemy sami skomponować weselne menu, a następnie z pomocą mamy czy przyjaciółek zabrać się za jego realizację. Niemniej jednak co zrobić w momencie, kiedy wesele jest ogromnym przyjęciem? Cóż sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Niemniej jednak w dalszym ciągu można np. zrezygnować z dodatkowego dania i przystawki i spróbować zająć się przygotowaniem samodzielnie. Pary Młode powinny jednak pamiętać, że jeśli żadne z nich nie jest obdarzone szczególnym talentem kulinarnym, to niestety na cateringu nie będą mogli zaoszczędzić.

Czytaj również:   Czy podczas przebywania na L4 można inwestować na giełdzie?

Organizacja wesela – postaw na samodzielne dekorowanie sali weselnej

Czy istnieje więcej sposobów na to, by organizacja wesela nie puściła przyszłych małżonków z przysłowiowymi torbami? Okazuje się, że tak! Przede wszystkim chodzi tu o dekorowanie sali weselnej. Oczywistym jest fakt, że bez dekoracji się nie obejdzie, ale bez wedding planera już tak. Wiele par decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalisty w momencie, kiedy chodzi o przygotowanie i odpowiednie przystrojenie weselnej sali. Niemniej jednak warto wiedzieć, że wedding planerzy wysoko cenią sobie swoje usługi i z pewnością dla portfela przyszłych małżonków nie pozostanie to bez echa. Wobec tego, zamiast narażać się na dodatkowe koszty, warto podjąć się dekoracji sali weselnej samodzielnie. W sieci istnieje wiele darmowych poradników i inspiracji, które możemy wykorzystać w odniesieniu do własnej sali weselnej. Wówczas pozostanie wybrać się jedynie na zakupy np. do hurtowni artykułów dekoracyjnych- mają one zawsze atrakcyjne ceny i poświęcenie chwili czasu na przystrajanie sali. Nawet jeśli nie macie doświadczenia, to zaangażowanie wystarczy, by wykreować niesamowitą aranżację sali, która zachwyci nie tylko was samych, ale również i waszych gości. Co najważniejsze jest to niezwykle ekonomiczne podejście do organizacji wesela, które z całą pewnością pozwoli parze młodej na oszczędności.

Podobne tematy: