Medale odlewane mają dosyć długą historię, i choć kojarzą nam się głównie z nagrodami dla zwycięzców zawodów sportowych, w przeszłości wręczane były bohaterom, którzy zasłużyli się dla ojczyzny. Jedno się nie zmieniło – medal wciąż stanowi jedną z najwyższych form uznania, dlatego tak chętnie wręczany jest na różnego typu uroczystościach czy zawodach.

Tradycja wręczania medali – skąd się wzięła?

Medalierstwo zarówno w Europie, jak i w samej Polsce ma dosyć długą historię. Pierwsze medale odlewano przed wiekami, jednak wtedy wręczane były one głównie bohaterom narodowym czy osobom, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się dla ojczyzny. Tymczasem po wojnie zaczęto wręczać je głównie zwycięzcom zawodów sportowych, choć obecnie bardzo często medale dedykowane są również jako nagrody na innego typu uroczystości, na przykład o charakterze:

  • tanecznym,
  • naukowym,
  • literackim,
  • państwowym.

Nadal wręczane są one sportowcom oraz osobom zasłużonym dla kraju, lecz medale zaczęto doceniać także w innych dziedzinach.

Czym cechują się medale wykonane na zamówienie?

Medale sportowe na zamówienie, a także krążki na innego typu uroczystości wykonywane są zgodnie z indywidualnym projektem, który przedstawi klient. Istnieje też możliwość skonsultowania pomysłów własnym z doświadczonym grafikiem, klient może też zdać się na jego wiedzę i umiejętności, jeśli nie ma pomysłu na swój projekt. Następnie przekazywany jest on do realizacji – medale zwykle gotowe są w ciągu kilkunastu dni, co wynika z charakteru procesu przygotowania ich. Każdy krążek może zostać spersonalizowany, w zależności od potrzeb klienta. Istnieje możliwość umieszczenia na nim przeróżnych informacji, dotyczących:

  • obdarowanego,
  • miejsca, w którym odbywa się uroczystość,
  • nazwy zawodów,
  • organizatora.
Czytaj również:   Inwestowanie w ziemię – czy się opłaca?

Medale wykonywane są zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej. Można stwierdzić, że tworzenie ich jest prawdziwą sztuką, dlatego też krążki prezentują się niezwykle okazale, są również odporne na działanie czasu czy niekorzystnych czynników mechanicznych. Nie kruszeją, nie rdzewieją, bardzo łatwo utrzymać je w należytym stanie. 

Dlaczego warto zdecydować się na medale odlewane?

Medale odlewane stanowią doskonałą pamiątkę dla wszystkich, którzy w danej dziedzinie posiadają jakieś osiągnięcia. Otrzymując krążek, mogą się poczuć docenieni oraz uhonorowani. Warto również zwrócić uwagę na prestiż ich wręczania – całe wydarzenie zwykle jest bardzo podniosłe, przeprowadzone w pełnej patosu atmosferze. Medale na zamówienie, ze względu na swoje właściwości, doskonale będą wyglądać zarówno dziś, jak i za kilkanaście lat. W przeciwieństwie do innych nagród, nie tracą one na wartości, a wręcz przeciwnie, stanowią piękną pamiątkę na całe życie. Zazwyczaj wręczane są w pięknych pudełkach, które dodają im elegancji i klasy. Medale odlewane będą idealnym wyborem jako nagrody bądź pamiątki przy różnego typu wydarzeniach lub uroczystościach. Doceniają je zarówno instytucje państwowe, jak i prywatne przedsiębiorstwa. 

Sprawdź ofertę producenta medali odlewanych na stronie MCC Medale

Podobne tematy: