Na rynku, na którym prawie wszystko jest przewartościowane, znalezienie spółki, której akcje są niedowartościowane, może pomóc w zarobieniu poważnych pieniędzy. Poniżej wymieniono trzy strategie, których należy szukać w niedowartościowanych akcjach. Pierwsza strategia polega na kupowaniu spółek, które nie znajdują się na radarze większości inwestorów. Najpopularniejszymi inwestycjami są obecnie uznani producenci dóbr trwałego użytku lub startupy technologiczne. Inwestowanie w spółki takie jak Meta jest również dobrym pomysłem, ponieważ prawdopodobieństwo, że padną one ofiarą mentalności stadnej jest mniejsze niż w przypadku konglomeratów.

Akcje dywidendowe

Akcje dywidendowe mogą być dobrym sposobem na dywersyfikację portfela inwestycyjnego i otrzymywanie stałego strumienia gotówki. W porównaniu z innymi akcjami, dywidendy są wypłacane regularnie. Jest to pewny sposób na generowanie stałego dochodu przy jednoczesnej ochronie kapitału. Jednak inwestowanie wyłącznie w akcje dywidendowe może być kosztowne. Co więcej, koncentrowanie się wyłącznie na dywidendach prawdopodobnie spowoduje spadek wartości akcji znacznie szybciej niż wypłacana jest dywidenda.

Dla wielu inwestorów wybór akcji dywidendowych jest działaniem wstecz. Chociaż inwestowanie w akcje dywidendowe może nie być dobrym pomysłem, gdy jest się młodym i ma się ograniczony kapitał, lepiej jest inwestować w mniej ryzykowne spółki. Z wiekiem, inwestor będzie się wahał, czy ryzykować zbyt wiele i będzie wolał bezpieczniejsze opcje. Bezpieczniejsze są fundusze dywidendowe, ale nie są one ubezpieczone w FDIC.

Akcje wzrostowe

Pomimo niestabilnej gospodarki, niektórzy inwestorzy szukają okazji w akcjach technologicznych i wzrostowych, zakładając, że sektory te będą błyszczeć, gdy Rezerwa Federalna będzie walczyć z inflacją. W ostatnich latach akcje spółek wzrostowych dominowały nad ich mniej wartościowymi odpowiednikami, ale w tym roku ucierpiały z powodu obaw przed agresywnym działaniem Fed. Indeks Russell 1000 Growth stracił ponad 11% od początku roku. Z drugiej strony, akcje o dużej wartości to akcje spółek wrażliwych ekonomicznie, które są notowane z dyskontem w stosunku do ich całkowitej wartości.

Niektórzy inwestorzy wolą akcje wzrostowe od akcji wartościowych. Ta druga kategoria akcji ma swoje zalety. Akcje spółek wzrostowych mają silną przewagę konkurencyjną, która pozwala im przetrwać spadki na rynku. Na przykład, akcje wzrostowe skoncentrowane na technologiach doświadczyły ogromnej wyprzedaży na początku 2022 roku. Mimo że akcje te mogą ucierpieć w czasach niepewności, te, które mają przewagę konkurencyjną, mają większe szanse na wygenerowanie ogromnych zysków po ożywieniu na rynkach.

Czytaj również:   Bank millennium - recenzja banku

Fundusze indeksowe

Inwestowanie w fundusze indeksowe może być dobrym pomysłem, ponieważ śledzą one indeks S&P 500 i w związku z tym oferują lepsze zyski niż poszczególne akcje. Jednakże, ponieważ fundusze indeksowe nie osiągają zysków bijących rynek, inwestorzy ryzykują, że będą narażeni na najgorsze akcje. Niestety, nazwy funduszy indeksowych mogą wpływać na pogorszenie wyników całego indeksu. Dlatego też ważne jest, aby zrozumieć ryzyko i korzyści związane z inwestowaniem w fundusze indeksowe.

Choć trudno jest przewidzieć przyszłość, ważne jest, by kupować fundusze indeksowe tak wcześnie, jak to możliwe. Pozwoli to na odkładanie się pieniędzy w czasie. Dobrym pomysłem jest również inwestowanie w zdywersyfikowany portfel. Dywersyfikacja powinna obejmować szereg różnych rodzajów inwestycji, w tym obligacje, gotówkę i nieruchomości. Aby uniknąć tej pułapki, dobrze jest inwestować w więcej niż jeden fundusz indeksowy.

Pożyczki peer-to-peer

Jeśli chodzi o pożyczki peer-to-peer, należy pamiętać o kilku rzeczach. Branża ta rozwija się w szybkim tempie, a oprocentowanie jest dobre, co sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Oprocentowanie wynosi średnio od 7% do 11% w skali roku, co oznacza, że inwestycje w fundusze peer-to-peer są obarczone niskim ryzykiem i mogą przynieść wysokie zyski. Inwestorzy mogą zdecydować się na zainwestowanie niewielkiej części swojego portfela w pożyczki peer-to-peer.

Największym ryzykiem związanym z inwestowaniem w pożyczki peer-to-peer jest ryzyko utraty pieniędzy. Niektóre serwisy mogą zakończyć działalność. Bez funduszy awaryjnych straty mogą być znaczne. Ponadto zyski są często opodatkowane jako dochód. Co więcej, pieniędzy zainwestowanych w P2P nie można upłynnić do czasu spłaty pożyczki. W przypadku kryzysu gospodarczego wyniki inwestycyjne mogą ulec drastycznemu pogorszeniu.

Podobne tematy: